Urheilu ja liikunta
![]() Kesä-Boccia 28.5.2016 |
![]() Tuolijumppa on hauskaa ja tehokasta. |
Boccia
Yhdistyksen jäsenten suosiossa on pitkään ollut boccian pelaaminen. Pelaajat harjoittelevat säännöllisesti talvikaudella lukion tiloissa kahdesti viikossa. Kesäkauden alkaessa toukokuussa säiden salliessa siirrytään pelaamaan pesäpallokentälle, jolloin harjoituksia pidetään myös kahdesti viikossa.
Uudet pelaajat ovat tervetulleita mukaan! Tule vaikka ensin katsomaan... saatat innostua pelistä ja harjoitus tekee mestarin.
Yhdistyksen bocciajoukkueet tekevät vuosittain useita kilpailumatkoja niin lähialueella järjestettäviin kuin kauempanakin pidettäviin kilpailuihin. Yhdistys järjestää vuosittain myös omia bocciakilpailuja niin ulkona kuin sisälläkin.
Kysy lisää Raimo Makelä puh. 040 036 3913
Tuolijumppa
Intolassa tuolijumpan ohjaajana toimii Emmi Isoniemi. Jumpasta peritään pieni maksu, 1 €/kerta. Tervetuloa mukaan iloiseen ryhmään mukaan jumppaamaan!
Keilaryhmä
Keilaryhmä on toiminut jo vuodesta 2014. Ilmoittautumiset Intolan toimistolle tai Pirjo Heikkilä puh. 040 557 3649 tai Matti Kingelin puh. 040 483 9342
Katso kaikki tarkemmat kokoontumisajat tapahtumakalenterista.